Відділу абонементу

Шовкун Валентина М.

ШОВКУН
Валентина Миколаївна
головний бібліотекар абонементу

Янко Марина А.

ЯНКО
Марина Анатоліївна
бібліотекар абонементу

Відділ обслуговування користувачів – один з основних підрозділів бібліотеки, робота якого спрямована на забезпечення якісного оперативного бібліотечного обслуговування, використання та збереження книжкових фондів, підвищення ролі бібліотек у житті місцевої громади.

Абенемент новий 1

Основні завдання, над якими працює колектив відділу:
- повне оперативне задоволення потреб користувачів у інформації і покращення якості їх обслуговування;
- ліквідація читацької заборгованості;
- систематичне підвищення професійного і культурного рівня обслуговування;
- популяризація наявних видань та незаслужено забутої літератури.
На кінець 2023 року кількість користувачів становить 2300 чол., з них:
- робітники – 618
- службовці – 827
- інші (пенсіонери, безробітні, підприємці) – 855.

БесідаМасова робота відділу обслуговування є невід'ємною складовою частиною бібліотеки і спрямована на суспільно-політичну орієнтацію читачів, популяризацію культурної спадщини, виховання національної, морально-етичної свідомості. Провідне місце займає організація та оформлення книжкових виставок, які допомагають у розкритті бібліотечних фондів, у популяризації кращих творів друку, в рекламі бібліотеки. Кожна виставка за змістом, формою, різноманітністю засобів, що використовується при їх оформленні, індивідуальна, кожна запам'ятовується.
Постійно діючі книжкові виставки були покликані сприяти національно-патріотичному, трудовому і фізичному вихованню, а також вихованню духовності, моралі і культури. Вони інтелектуально збагачують, сприяють вихованню поваги до української культури, мови, допомагають у формуванні всебічно розвиненої особистості. Постійно оновлюються.
Це зокрема такі постійно діючі виставки:
«Прилуки мої, Прилуки, найкраща у світі земля», «Могутня мова великого народу», “Мій край, моя історія жива”, “Подвиг синів вічно житиме у серцях”.

Абенемент новий 2

Постійно виставляються на огляд книжкові новинки, які є головними каналами інформування, вони дозволяють оперативно і візуально ознайомитись з новою літературою.
Багато книжкових виставок було присвячено знаменним та пам'ятним датам:
“Поет і прозаїк Євген Гребінка”, “Віктор Гюгю — французський поет- романіст”, “Архип Тесленко — трагічна постать в українській літературі”, “Памятаємо минуле, заради майбутнього”, “Прилуцький поет — Микола Турківський”, “Є право-є надія”.
Проводяться бесіди:
«П’ять хвилин з поезією» (до Всесвітнього Дня поезії), «Твій друг – книга», «Українські символи – державні і народні», «Назавжди в наших серцях» (до Дня перемоги), "Рідна мова — мова серця” (Міжнародний день рідної мови), “Ми читаємо тебе, Кобзарю” (До Дня народження Т.Г. Шевченка).
З метою впровадження переваг здорового способу життя і боротьби зі шкідливими звичками, організовувались книжково-ілюстративні виставки:
«Туберкульоз: недуга душі і тіла», «Незабутні рецепти народної медицини», «Здоровя безцінний дар природи», «Цілющі скарби землі», «СНІД – найсерйозніший виклик людству».

Виставка нова1

Популяризація літератури з питань краєзнавства та народознавства здійснювалась за циклами: "Письменники рідного краю», «Люблю тебе мій краю".

Виставка нова2

Залишались актуальними традиційні методи обслуговування за допомогою алфавітного, систематичного каталогів. Постійно ведеться читацька картотека, картотека книг з серії «Життя відомих людей».
Постійно здійснюється робота по вилученню з фонду застарілої та зношеної літератури працівниками відділу .

Кiлькiсть переглядiв: 1154

Коментарi