• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини бібліотеки
  • Виставка вишиваних робіт Тетяни Лепської «Нитка роду в красі української вишивки»

Виставка вишиваних робіт Тетяни Лепської «Нитка роду в красі української вишивки»

2023-04-19

19 квітня в МЦБ ім. Л. Забашти відкрилась виставка вишиваних робіт Тетяни Лепської «Нитка роду в красі української вишивки». На виставці представлені роботи майстрині та її мами, відомої вишивальниці Малодівицької округи Моляр Ніни Іванівни. Кожна робота майстринь має свою історію і народознавчу та мистецьку цінність, про що ї говорилось на заході.

Лепська1

Вікторія Лемещенко, керівниця фольклорного народного аматорського колективу «Горлиця», презентувала свій авторський етнографічний проект «Скарбниця», героїнею якого була Тетяна Лепська.
Тетяна Григорівна – багатогранна особистість: майстриня, краєзнавець, письменниця.
Про високопрофесійність та майстерність виконаних робіт говорила вишивальниця Галина Сич.
Завідуюча Малодівицьким шкільним краєзнавчим музеєм Вікторія Покатович розповіла про внесок Тетяни Григорівни у створення і наповнення експонатами музею та його народознавчий аспект.
Історик і краєзнавець Олександр Лозовий із с. Жовтневе наголосив на великому виховному моменті кропіткої меморіальної діяльності майстрині. Адже у її колекції, яка представлена на виставці, є роботи початку 20 століття із унікальними вишивками та мережками.
У творчому доробку Тетяни Лепської – дві книги «Лелечий клекіт» та «Пригорща». Прилуцька письменниця, член СПУ Ніна Ткаченко, яка писала передмову до однієї з них, відзначила велике емоційне наповнення книги та майстерність авторки відтворити долі реальних людей.

Лепська2

Музичним обрамленням всієї зустрічі були виступи фольклорного ансамблю «Горлиця» та бандуристки, викладача музичної школи імені Левка Ревуцького Тетяни Карпенко.
Директорка книгозбірні Людмила Зубко привітала героїню зустрічі із відкриттям персональної виставки та виказала непідробні емоції від їх перегляду. Людмила Іванівна наголосила на тому, що саме бібліотека є тим джерелом, із якого можна не тільки почерпнути інформацію про творчість українського народу та збереження національної спадщини, а і наживо доторкнутись до творів мистецтва.

Кiлькiсть переглядiв: 58

Коментарi